Banner
.:Dodaj do ulubionych:.

KLANZA ® - ODDZIAŁ WARSZAWSKI

.:Początki:.

Warszawskie Ľródła mają początek w listopadzie 1993 r. na Uniwersytetecie Warszawskim.

Dzięki staraniom dr Grażyny Walczewskiej - Klimczak zaczęła się spotkać grupa zafascynowana ideą pedagogiki zabawy.

Przeczytaj więcej w dziale HISTORIA


.:Dzisiaj:.

Jest nas ponad 100 członków, w tym 48 członków zwyczajnych, a wśród nich są: 2 trenerów III stopnia, 14 trenerów II stopnia i 3 trenerów I stopnioa.

 • Prowadzimy Filię Centrum Szkoleniowego KLANZA. Jesteśmy autorami wielu warsztatów m.in. propagujących nowe metody pracy z książką, usprawniających pracę z osobami niepełnosprawnymi, rozwijających kreatywność, propagujących integrację sensoryczną poprzez pedagogikę cyrku,itp.

  Szkolimy rocznie około 1000 nauczycieli, pracowników kultury i innych osób, w ramach prowadzonych kursów i warsztatów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą [ofertą].


 • Nasi trenerzy i animatorzy stale doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach prowadzonych w kraju i za granicą (głównie w Niemczech).

 • Prowadzimy sekcje tematyczne dla zainteresowanych członków i grupy wolontariackie dla sympatyków i zwolenników. Są to stałe spotkania osób o wspólnych zainteresowaniach, podczas których wymieniamy się doświadczeniami, nabywamy nowe umiejętności, wspólnie opracowujemy scenariusze zajęć, warsztatów, pomagamy sobie w imprezach i działaniach. Więcej o naszych [sekcjach]


 • Nasi członkowie mogą w ramach wewnętrznego systemu kształcenia zdobyć uprawnienia animatora i trenera.


 • Prowadzimy spotkania otwarte dla członków i sympatyków. Ich celem jest integracja środowiska nauczycielskiego, spotkania z ciekawymi ludĄmi, prezentacja różnych działań pedagogicznych. To forma spotkań przeznaczona dla szerszego ogółu. Zwykle odbywa się ich kilka w roku. Dwa z nich są dostępne dla wszystkich, pozostałe mają charakter zamknięty, tylko dla członków Stowarzyszenia. Zobacz kiedy następne [spotkanie otwarte]


 • Specjalizujemy się w organizacji imprez plenerowych jakimi są festyny. Nasz Oddział bierze udział w wielu tego typu imprezach.
  Występujemy w różnych rolach, jako organizatorzy lub jako jedna z wielu "atrakcji" animując grupy małe i duże, proponując proste działania plastyczne, łamigłówki czy zabawy doskonalące zmysły. Naszą specjalnością stały się zabawy i gry związane z animacją ruchową i pedagogika cyrku.


 • Rozwijamy ideę mobilnej animacji śroodowiskowej.
  Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA a z nim KLANZOBUS w 2007 roku zostało członkiem międzynarodowej grupy BAG Spielmobiele e.V.